За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, проблеми із зором мають понад 2 мільярди людей у світі. І в половини із цих людей порушення зору можна було попередити чи можна виправити.

Основними причинами порушення зору або сліпоти є катаракта і аномалії рефракції (далекозорість, близорукість, астигматизм). Офтальмологи рекомендують з профілактичною метою проходити базову діагностику зору раз на рік, щоб виявити і скоригувати порушення зору на ранніх стадіях. В наших офтальмологічних центрах у Одесі та Білгород-Дністровському всі дослідження в межах діагностики зору виконуються на найсучасніших діагностичних апаратах.

Базова діагностика зору в Одесі

Покази до проведення базової діагностики зору

Навіть якщо у вас не було раніше проблем із зором, вони можуть з’явитися з віком. Тому, щоб виявити офтальмологічні захворювання на початковій стадії, лікарі рекомендують зробити планову базову діагностику зору один раз на рік.

Показами до перевірки зору можуть бути:

  • необхідність примружитися, щоб ясно бачити;
  • розпливчастість предметів, розташованих поблизу або вдалині від очей;
  • затуманений або спотворений зір;
  • двоїння в очах;
  • підвищена світлочутливість;
  • відчуття втоми очей або головний біль після тривалого зорового напруження тощо.

Запишіться на базову перевірку зору при виявленні в себе одного або кількох із цих симптомів.

Підготовка до базової діагностики зору

Якщо ви носите контактні лінзи, бажано зняти їх як мінімум за добу перед базовою діагностикою зору, в протилежному випадку результати досліджень можуть бути спотворені. Іншої спеціальної підготовки до базової діагностики зору не потрібно. Проте слід врахувати, що під час проведення діагностики зору в очі можуть бути закапані спеціальні краплі, розширюючі зіницю, що на певний час погіршить зір. Тому краще уникати перебування за кермом автомобіля добу після діагностики і за потреби використовувати темні окуляри.

Бажано взяти з собою на консультацію до лікаря результати минулих офтальмологічних досліджень, якщо вони у вас є. Це допоможе оцінити ступінь і темпи прогресування захворювань.

Як проводять діагностику зору

Базова діагностика зору включає в себе консультацію офтальмолога і різні дослідження, що виконуються на сучасному медичному обладнанні. До таких досліджень у нашій клініці відносяться:

  • авторефрактометрія — комп’ютерна діагностика зору: спеціальний прилад визначає необхідний ступінь корекції зору пацієнта;
  • біометрія очного яблука, що виконується сканером Compact Touch;
  • вимірювання внутрішньоочного тиску тонометром Icare ic200;
  • огляд переднього відділу ока за допомогою високоякісної щілинної лампи Keeler;
  • огляд очного дна прямим офтальмоскопом Keeler;
  • визначення дефектів поля зору за допомогою сферопериметра «Периком» — дослідження виконується при підозрі на глаукому і при інших захворюваннях.

При необхідності після досліджень лікар підбере вам окуляри і випише рецепт безкоштовно, в межах уже оплаченої діагностики зору. Безкоштовно буде здійснений і підбір кришталика, якщо пацієнт прийшов на базову перевірку зору перед лікуванням катаракти. Також лікар обов’язково видасть вам на руки заключення — розшифрування результатів діагностики зору.

Після базової діагностики зору може бути призначене додаткове дослідження — оптична когерентна томографія (ОКТ), яка не входить у базову перевірку зору і оплачується окремо. ОКТ дозволяє призначити найефективніше лікування глаукоми. В нас це дослідження проводиться на когерентному томографі Solix, і призначається при:

  • значному зниженні зору;
  • підвищеному внутрішньоочному тиску;
  • наявності візуальних змін на очному дні, у центральній ділянці сітківки, у ділянці зорового нерва;
  • вже наявній глаукомі або проблемах на сітківці.

Актуальну ціну діагностики зору на оптичному когерентному томографі можна уточнити в прайсі на сайті або в адміністратора клініки.

Що можна виявити під час базової діагностики зору

Під час базової діагностики зору можна виявити всі офтальмологічні захворювання. При необхідності для уточнення діагнозу можуть бути призначені додаткові дослідження. Базова перевірка зору дозволяє виявити:

  • близорукість;
  • далекозорість;
  • астигматизм;
  • анізометропію (різний зір на двох очах);
  • катаракту;
  • глаукому тощо.

Сучасне обладнання дозволяє мінімізувати помилки і призначити пацієнтові адекватне лікування.

Що буде, якщо не проводити базову діагностику зору?

Без базової діагностики зору неможливо встановити правильний діагноз і скоригувати проблему. Якщо нехтувати плановою діагностикою зору, можна не помітити захворювання на початковому етапі, тоді проблема посилиться і лікування буде складнішим і більш витратним.

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Вартість послуг

Консультація

800 гривень

Консультація лікаря офтальмолога, включаючи базову діагностику

Популярні питання

Чому не можна носити лінзи перед діагностикою зору?

Рекомендовано зняти контактні лінзи як мінімум за добу до перевірки зору, оскільки вони впливають на форму рогівки ока і можуть спотворити результати діагностики.

Чи можна на діагностику зору з нарощеними віями?

З нарощеними віями можна робити діагностику, хоча іноді вони можуть виявитися перешкодою для лікаря. Лікарі-офтальмологи не рекомендують нарощені вії в принципі: вони сприяють накопиченню відкладень, що може викликати обструкцію вивідних проток сальних залоз, в результаті чого можуть виникати серйозні проблеми. До останніх відносяться: блефарит (запалення повік), мейбоміїт (запалення мейбомієвих залоз, так званий внутрішній ячмінь), кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки ока), алергічні реакції тощо.

Крім того, клей, яким закріплюються вії, при потраплянні в очі може викликати опік рогівки.

Як часто можна робити діагностику зору?

При діагностиці зору в око закапують спеціальні краплі для розширення зіниці. Ними не бажано зловживати, тому що при розширенні зіниці змінюється анатомія внутрішньої структури ока. Тому здоровим людям з профілактичною метою достатньо проходити діагностику зору один раз на рік. За наявності проблем із зором  необхідну періодичність діагностики визначить ваш лікуючий лікар.

Що входить у діагностику зору?

В базову перевірку зору входять рефрактометрія, біометрія очного яблука, вимірювання внутрішньоочного тиску, огляд переднього відділу ока і очного дна, визначення полів зору, а також консультація офтальмолога і підбір окулярів у випадку необхідності. Повна діагностика зору передбачає додатково оптичну когерентну томографію (ОКТ).

Залишились питання?

Поставте запитання, ми будемо раді відповісти

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.