Іноді планова діагностика зору дає невтішні результати. Виявляють аномалії рефракції, які значно ускладнюють життя. У цьому випадку слід підібрати окуляри чи контактні лінзи.

Підбір окулярів та контактних лінз

Показання та протипоказання до призначення окулярів та контактних лінз

Будь-які діагностовані аномалії рефракції є прямим показанням до призначення окулярів для зору. Однак у разі призначення контактних лінз існує низка протипоказань. Носити контактні лінзи не можна за наявності таких станів:

  • тяжкі стадії синдрому сухого ока;
  • захворювання середнього чи переднього відрізка ока;
  • кератопатії;
  • ерозії рогівки.

Також носіння контактних лінз варто відкласти до одужання, якщо у вас є запалення очей, нежить чи кон’юнктивіт.

Діагностика зору для призначення окулярів або лінз

Навіть за відсутності скарг рекомендовано перевірити зір з метою профілактики. Робити це варто раз на рік. Якщо ж у вашій родині є випадки короткозорості, далекозорості чи астигматизму, краще перевірятись у офтальмолога двічі на рік. За наявності скарг, таких як сухість в очах, відчуття зниження зору, неприємні реакції на світло, краще відвідати офтальмолога відразу і пройти повну діагностику зору.

Етапи діагностики зору

Підбір окулярів і контактних лінз – важлива процедура, яка потребує ретельної діагностики зору. Правильний вибір коригувальних засобів не тільки покращує зір, а й забезпечує комфорт та здоров’я очей. Діагностика зору у Cataract Clinic проходить у кілька етапів:

  1. Консультація офтальмолога та збір анамнезу. Лікар вислуховує всі скарги пацієнта та визначає, чи потрібна йому додаткова діагностика. У разі потреби перевіряють очний тиск.
  2. Авторефрактометрія. Загальний аналіз параметрів рефракції проводять за допомогою авторефрактометра. Прилад показує наявність міопії, далекозорості чи астигматизму, а також їх ступінь.
  3. Перевірка гостроти зору. Для того, щоб правильно підібрати окуляри, недостатньо лише авторефрактометрії, тому зір також перевіряють за допомогою спеціальних таблиць.

На підставі всіх отриманих даних під час діагностики, підбирають окуляри або лінзи для зору у кожному індивідуальному випадку. Якщо мова йде про підбір контактних лінз, то після їхнього призначення пацієнту слід прийти до клініки повторно. Плановий огляд відбувається через два тижні.

Результат діагностики зору

Під час перевірки зору можна знайти різні аномалії рефракції — міопію, далекозорість, астигматизм. А також патології органів зору – косоокість, глаукому або катаракту.

Що буде, якщо не перевіряти зір і не носити окуляри чи лінзи

Якщо не коригувати зір, згодом можуть розвиватись ускладнення. Підвищується ризик виникнення амбліопії – синдрому “лінивого ока”, при якому зір неможливо відновити до 100%. Також може розвинутися косоокість або різні внутрішньоочні патології.

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Вартість послуг

Консультація

800 гривень

Консультація лікаря офтальмолога, включаючи базову діагностику

Популярні питання

Чому не потрібно вибирати оптику самостійно?

Вкрай рідко буває так, що у людини однакова рефракція на різних очах. Тому рецепт на окуляри – дуже індивідуальний. Окуляри, які продаються в супермаркеті, мають стандартні параметри та рідко можуть відновити зір до 100%. Тому самостійно підібрати лінзи та окуляри, які будуть ефективними, практично неможливо.

Чим небезпечне носіння неправильно підібраних окулярів та лінз?

Неправильно підібрана оптика може викликати ряд ускладнень – перекорекцію або недокорекцію, порушення акомодації та косоокість. Тому підбір контактних лінз та окулярів має проходити під контролем офтальмолога.

У чому різниця між окулярами та контактними лінзами?

Окуляри є неконтактним методом корекції, тоді як лінзи надягаються безпосередньо на рогівку, контактують із нею. Ефективність обох методів корекції висока, різниця полягає лише у догляді за окулярами та лінзами.

Оптимально комбінувати два методи – носити окуляри та контактні лінзи, коли це зручно. При цьому, якщо у людини є лінзи, їй все одно потрібні окуляри. Але якщо людина користується окулярами, купувати лінзи необов’язково.

Що краще дитині: окуляри чи лінзи?

Дітям віком від 6 років можна носити контактні лінзи, але лише в тому випадку, якщо дитина нормально переносить процедуру. Потрібно розуміти, що маленькі діти навряд зможуть одягати та знімати лінзи самостійно та правильно доглядати за ними.

 

Якщо ви відчуваєте, що ваш зір погіршився, зверніться до офтальмолога, щоб пройти діагностику, вибрати засоби корекції та дізнатися вартість підбору контактних лінз та окулярів.

 

Залишились питання?

Поставте запитання, ми будемо раді відповісти

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.