Якщо ви шукаєте професійного лікаря-офтальмолога в Одесі, звертайтесь до нашої клініки. Ми проводимо консультацію, первинний огляд, комплексну діагностику зору на сучасному медичному обладнанні та призначаємо лікування.

Консультація офтальмолога

Показання до відвідування офтальмолога

Зір людини щорічно зазнає змін. Може погіршуватись його гострота, розвиватися патологічні процеси на очному дні та сітківці, у судинах ока. Багато захворювань зорової системи протікають безсимптомно на ранніх стадіях, і виявити їх можна лише під час огляду окуліста.

Щоб своєчасно помітити хвороби очей та розпочати їх лікування, рекомендовано відвідувати офтальмолога щонайменше раз на рік. Це важливо робити навіть за відсутності симптомів з боку зорової системи.

Терміново записатися на прийом до офтальмолога слід, якщо є неприємні відчуття та дискомфорт в області очей. Основними показаннями до відвідування окуліста є такі стани:

  • біль в очах;
  • пелена, “туман”, “мушки” перед очима;
  • відчуття тиску в ділянці повік;
  • почервоніння очного яблука, зміна кольору склер;
  • набряк та сльозотеча;
  • зниження якості зору у темряві;
  • вагітність чи її планування;
  • наявність сліпих зон або звуження бічного зору, які можуть говорити про необхідність лікування катаракти.

Будь-який дискомфорт з боку зорової системи – привід звернутися до офтальмолога. Особливо це важливо, якщо виникає стійке відчуття погіршення зору.

Підготовка до консультації офтальмолога

Особливої підготовки до консультації офтальмолога немає. Рекомендується виділити для відвідування лікаря повний день, тому що під час огляду очного дна капають краплі для розширення зіниці. Їх застосування робить зір розмитим на кілька годин. Тому не можна сідати за кермо, працювати за комп’ютером та часто користуватися телефоном у день огляду. Але повноцінно перевірити зір та оглянути всі структури ока можна тільки, розширивши зіницю краплями.

Рекомендується також взяти із собою результати попередніх аналізів та обстежень ока, якщо вони є. Це рецепти на окуляри/лінзи, записи у картці про медикаментозне лікування захворювань зорової системи тощо. Вивчення всіх нюансів анамнезу допомагає лікареві скласти повну картину у кожному клінічному випадку.

Як перевіряється зір на консультації офтальмолога

Консультація офтальмолога завжди починається зі збирання анамнезу пацієнта. Лікар вислуховує скарги, визначає симптоми, з якими до нього звернулися.

Наступним кроком є комплексна діагностика зору. Вона включає огляд очей та їх структур за допомогою спеціальної медичної апаратури. Діагностика зору складається з таких етапів:

  1. Авторефрактометрія – визначення особливостей рефракції ока, виявлення короткозорості, далекозорості та астигматизму.
  2. Офтальмоскопія – огляд очного дна із застосуванням крапель для розширення зіниці.
  3. Тонометрія – вимірювання очного тиску.
  4. Візометрія – визначення гостроти зору.
  5. Біомікроскопія – огляд на щілинній лампі, яка дозволяє розглянути всі структури ока зі збільшенням в кілька разів. Визначити патології судин, зорового нерва, наявність мікротравм тощо.

Повна комп’ютерна діагностика зору в Одесі в нашому центрі займає в середньому 30 – 40 хвилин. Вона може тривати довше або менше, залежно від клінічної картини.

Консультація офтальмолога передбачає первинну діагностику зору. Якщо необхідні додаткові обстеження, вони призначаються окремо. Після отримання їх результатів можлива повторна консультація лікаря. Час прийому та вартість консультації офтальмолога уточнюйте у адміністраторів клініки.

Результат відвідування офтальмолога

Після консультації офтальмолога пацієнт отримує на руки висновок лікаря із попереднім діагнозом. У ряді випадків лікування призначається після первинного огляду. Це можуть бути краплі від запалення очей, рецепт на окуляри чи лінзи. Але якщо виявлено серйозні патології, вони можуть вимагати уточнення діагнозу та додаткових обстежень. Після цього призначається терапія. Це необхідно під час лікуванні глаукоми, катаракти, макулодистрофії сітківки та інших станів.

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Вартість послуг

Консультація

800 гривень

Консультація лікаря офтальмолога, включаючи базову діагностику

Популярні питання

Чим офтальмолог відрізняється від окуліста?

Офтальмолог та окуліст – це один лікар. Дві назви виникли через особливості перекладу латинського слова oculus (око). На даний момент офіційно прийнято називати лікаря, який займається захворюваннями очей, офтальмологом.

Чи можна викликати офтальмолога додому?

У деяких випадках, наприклад, якщо пацієнт не може пересуватися сам, можлива виїзна діагностика зору. Але слід розуміти, що вона коштує в рази дорожче, ніж прийом у клініці. І повноцінний огляд зорової системи при цьому неможливий, оскільки все обладнання для оцінки зору перебуває у клініці.

Як читати висновок офтальмолога після перевірки зору?

Висновок офтальмолога видається на офіційному бланку клініки. Під час консультації лікар розповідає про всі особливості діагнозу. Пацієнт виходить з кабінету з повним розумінням своєї проблеми. Медичні терміни, особливості рецепта фіксуються на папері для відстеження динаміки розвитку процесу. Адже надалі слід регулярно відвідувати окуліста.

Що буде, якщо не носити окуляри?

Завжди слід дотримуватися рекомендацій офтальмолога щодо використання окулярів. Лікар визначає, наскільки часто їх необхідно носити для підтримки зорових функцій у кожному окремому випадку.

Залишились питання?

Поставте запитання, ми будемо раді відповісти

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.