Катаракта — помутніння кришталика ока, є одним із найпоширеніших офтальмологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі на катаракту страждає 94 мільйони людей.

 

Функція кришталика (лінзи, розташованої за райдужною оболонкою) — фокусувати світло, що потрапляє в око, створюючі чіткі зображення на сітківці. З віком кришталики очей стають менш прозорими і більш товстими, білки і волокна в них руйнуються, у результаті розвивається катаракта. Вона розсіює і блокує світло, що проходить крізь кришталик, чим перешкоджає потраплянню чіткого зображення на сітківку. В результаті зір стає розмитим.

Лікування катаракти в домашніх умовах неможливе. Єдиним ефективним методом лікування катаракти є хірургічний. Під час операції хірург-офтальмолог проведе ультразвукову факоемульсифікацію (фрагментацію і видалення) кришталика і встановлення інтраокулярної лінзи. У нашій клініці в Одесі і Білгород-Дністровському операції з лікування катаракти виконує лікар-офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург з більш ніж 20-річним стажем роботи і понад 10000 успішно проведеними операціями у практиці, член Європейської і Американської асоціацій катарактальних і рефракційних хірургів Тарас Душенчук. Всі маніпуляції під час оперативного лікування катаракти проводяться під мікроскопом через самогерметизовані мікророзрізи.

Лікування катаракти

Показання і протипоказання до лікування катаракти

Показання до хірургічного лікування катаракти ока досить великі: операція зі зміни кришталика може робитися не лише з причини безпосередньо каламутного кришталика, але й з рефракційною метою, тобто щоб позбавити пацієнта від окулярів. Це стало можливим завдяки розвитку технологій і появі нового покоління штучних кришталиків. Таким чином, крім безпосередньо самої катаракти, показаннями до проведення операції зі зміни кришталика можуть бути:

  • близорукість;
  • далекозорість;
  • анізометропія (різний зір на двох очах).

Також наслідком катаракти іноді є глаукома, в такому випадку лікування глаукоми неможливе без усунення причини — лікування катаракти.

Запідозрити ж безпосередньо саму катаракту можна за наступними симптомами:

  • затуманений, розмитий зір;
  • прогресуюче погіршення зору в нічний час;
  • світлочутливість;
  • збільшення потреби у яскравому світлі для читання та інших зорових навантажень;
  • роздвоєння зору;
  • необхідність часто змінювати окуляри і контактні лінзи на сильніші;
  • бляклість і пожовтіння видимого кольору.

Протипоказання до оперативного лікування катаракти є загальнохірургічними: захворювання, що загрожують життєвим функціям пацієнта під час операції.

Підготовка до лікування катаракти

Підготовка до лікування катаракти розпочинається з консультації офтальмолога. Під час консультації перевіряється зір, збирається анамнез. Якщо діагностована катаракта і пацієнт згоден на операцію, за допомогою спеціального обладнання і спеціальних формул проводиться пошук оптимальної для конкретного пацієнта моделі штучного кришталика. Після пацієнта чекає низка стандартних перед операцією досліджень:

  • загальний аналіз крові і сечі;
  • аналіз крові на глюкозу;
  • реакція Вассермана (аналіз на сифіліс);
  • рентгенографія органів грудної клітини;
  • електрокардіограма (ЕКГ);
  • консультація отоларинголога;
  • консультація терапевта або сімейного лікаря.

Безпосередньо перед хірургічним втручанням пацієнтові обов’язково проводяться алергопроби на низку медичних препаратів, які будуть використані під час операції.

Етапи лікування катаракти

Після обробки операційного поля антисептиком в око пацієнта капаються знеболюючі краплі. Далі на око накладається повікорозширювач, здійснюються мікророзрізи в 1-2 мм. Всередину ока вводиться спеціальний розчин, щоб підтримувати його об’єм. Згодом проводиться розтин капсули кришталика, видаляються його ядро і кришталикові маси. Після всередину ока імплантується штучний кришталик (інтраокулярна лінза), проводиться при необхідності його центрування. Завершується процес гідрогерметизацією тунелів (мікророзрізів): в них вводиться рідина, щоб виник набряк. Завдяки цьому після операції не потрібно накладати шви.

Далі знімається повікорозширювач і в якості завершального етапу лікування катаракти на око накладається монокулярна стерильна пов’язка.

Результат лікування катаракти

Результатом лікування катаракти є відновлення гостроти зору. У пацієнтів без супутніх патологій не коригована (тобто без окулярів) гострота зору після операції складає 80-100%. Результат операції з лікування катаракти, як правило, оцінюється через місяць після хірургічного втручання.

Реабілітація після лікування катаракти

Після оперативного лікування катаракти контрольні огляди в офтальмолога проводяться на наступний день після операції, через тиждень і через місяць. На кожному з них лікар дасть рекомендації відносно найшвидшої реабілітації, яких необхідно дотримуватися. Як правило, прописуються очні краплі і встановлюється ряд обмежень впродовж певної кількості часу:

  • не торкатися очей руками;
  • не знаходитися у приміщеннях з високою температурою;
  • не займатися активними видами спорту;
  • не вмивати обличчя з милом;
  • не знаходитися на сонці без сонцезахисних окулярів тощо.

Дотримання рекомендацій вашого лікуючого лікаря допоможе уникнути ускладнень після операції.

Що буде, якщо не лікувати катаракту

З часом катаракта може прогресувати, і, якщо не лікувати її вчасно, призвести до значного погіршення зору аж до його втрати. Це неминуче, тому не варто витрачати час на народну медицину і препарати з недоведеною ефективністю, як краплі для лікування катаракти. Краще звернутися до лікаря.

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Вартість послуг

Консультація

800 гривень

Консультація лікаря офтальмолога, включаючи базову діагностику

Біометрія

500 гривень

Вимірювання біометричних параметрів ока: переднезадньої осі, глибини передньої камери, товщини кришталика з допомогою імерсійної насадки

Популярні питання

Скільки коштує операція з лікування катаракти?

Вартість операції вказана у прайс-листі на нашому сайті. Варто відзначити, що ніяких додаткових витрат, крім вказаної у прайсі вартості, пацієнту нести не потрібно. В нашій клініці у вартість операцій входять у тому числі післяопераційні контрольні консультації лікаря.

Коли показане консервативне лікування вікових катаракт?

Лікування вікових катаракт без операції, консервативними методами, неможливе. Відновити втрачений зір може лише хірургічне втручання.

Що таке вторинна катаракта?

Вторинна катаракта — це помутніння капсули кришталика. Вона іноді виникає після операції з приводу катаракти при використанні бюджетних лінз, але далеко не завжди. Ми пишаємося тим, що ризик ускладнень після операцій у нашій клініці мінімальний.

Як відбувається лікування вторинної катаракти?

Лікування вторинної катаракти відбувається за допомогою спеціального лазера. Лазером робиться отвір у задній капсулі кришталика, і пацієнт починає бачити.

Залишились питання?

Поставте запитання, ми будемо раді відповісти

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.