Вікова далекозорість (пресбіопія) не є захворюванням. Це фізіологічний стан, що розвивається у всіх людей після 40-50 років. Пресбіопія пов’язана з ослабленням акомодаційної здатності ока. Зв’язки та м’язи, що утримують кришталик, з часом слабшають. Це призводить до того, що кришталику складно забезпечувати зір на різні відстані, зокрема близькі.
Показання та протипоказання до лікування вікової далекозорості
Поступове погіршення зору призводить до того, що людина не може нормально читати книжку, користуватися смартфоном, вишивати. Їй постійно хочеться відсунути предмет подалі, щоб розглянути його. І тоді пацієнт звертається до офтальмолога зі скаргою “я погано бачу зблизька“. Це і є прямим показанням до корекції пресбіопії.
Підготовка до лікування вікової далекозорості
Підготовка до виправлення далекозорості проводиться, якщо призначено операцію із заміни кришталика ока. В цьому випадку необхідний огляд лікаря та деякі обстеження: ЕКГ, загальний аналіз крові, коагулограма.
Етапи лікування вікової далекозорості
Пресбіопія – природній фізіологічний процес, і він не потребує лікування як такого. Щоб забезпечити пацієнтові нормальний зір на близькі відстані застосовуються різні техніки. Лікування пресбіопії передбачає такі методи корекції:
- корекція пресбіопії за допомогою окулярів. Підбираються окуляри з мультифокальними лінзами, що забезпечують зір на різні дистанції – близькі, далекі та середні. Також можна вибрати однофокальні лінзи або окуляри “для читання”, які забезпечують хороший зір зблизька;
- рефракційні операції із заміни кришталика ока. Це повна заміна кришталика на штучну лінзу із 3 різними фокусами. В результаті людина також може бачити на далекі, близькі та середні відстані. Але часто потрібна додаткова корекція окулярами “для читання”.
Лазерна корекція зору при пресбіопії у нашій клініці не проводиться.
Результат лікування вікової далекозорості
Внаслідок носіння окулярів для корекції пресбіопії пацієнт отримує чіткий зір на близькі відстані. Записуйтесь на прийом до офтальмолога в нашу клініку та отримуйте індивідуальний рецепт на окуляри “для читання”.
Реабілітація після лікування вікової далекозорості
Після корекції пресбіопії надалі слід спостерігатися у офтальмолога та відстежувати динаміку. Під час консультації та огляду визначають гостроту зору, провідне око, вимірюють внутрішньоочний тиск. Зір може падати із віком, і потрібні інші окуляри.
Якщо було проведено рефракційну операцію із заміни кришталика, не рекомендовано в перший місяць після втручання піднімати важке, а у перші дні не слід дивитися телевізор.
Що буде, якщо не лікувати вікову далекозорість?
Якщо не коригувати пресбіопію, відбувається перенапруження м’язів, спазм, і зір на близькі відстані продовжує падати. Пресбіопія часто розвивається паралельно з катарактою. Кришталик стає мутним, твердим, втрачає еластичність, і м’язам ока все складніше підтримувати фокусування на різні відстані.
Записатися на прийом
Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося
Вартість послуг
Консультація
800 гривень
Консультація лікаря офтальмолога, включаючи базову діагностику
Популярні питання
Що робити при виникненні у людини далекозорості?
При відчутті падіння зору на близькі відстані слід звернутися до офтальмолога для підбору оптимального методу корекції. Лікарі орієнтуються не лише на норму зору за віком, а й на індивідуальні особливості пацієнта у кожному окремому випадку.
Який кришталик краще ставити при далекозорості?
Якщо проводиться рефракційна операція із заміни кришталика, лінза підбирається в індивідуальному порядку. Її вибір залежить від гостроти зору та анатомічних особливостей ока.
Зазвичай, якщо операція із заміни кришталика відбувається раніше (40-50 років), то ставлять мультифокальну лінзу. Після 60-70 років встановлюють однофокальний кришталик із подальшою корекцією окулярами.
Скільки коштує корекція зору при далекозорості?
Вартість очкової корекції зору при пресбіопії залежить від вартості вибраної лінзи та оправи. Якщо проводиться операція із заміни кришталика, її вартість визначається під час консультації.
Які симптоми при далекозорості?
Пресбіопія може виявлятися по-різному. Якщо в людини з далекозорістю падає зір після 40, вона починає ще гірше бачити зблизька. Завжди хочеться віддалити від себе книгу або телефон, щоб розглянути текст, складно фокусуватися. Люди з далекозорістю відчувають пресбіопію раніше.
Пацієнти з короткозорістю також розуміють, що зір на близькі відстані став гіршим. Але при цьому вони починають краще бачити вдалечінь, тому що зір компенсується.