Проблеми із зором при яких не варто впадати у відчай

Захворювання кришталика ока, короткозорість, далекозорість, глаукома та катаракта суттєво впливають на якість життя.

Однак своєчасна діагностика та лікування допомагають зберегти і навіть покращити зорові функції. Консультація офтальмолога в Одесі — перший крок на шляху до гарного зору.

Катаракта

Катаракта – це захворювання зорової системи, при якому кришталик ока стає каламутним, погіршуючи проходження світла до сітківки. Причини катаракти бувають різними і включають такі фактори:

  • вікові зміни;
  • травми ока;
  • цукровий діабет;
  • тривалий вплив ультрафіолету;
  • спадковість.

Ознаки катаракти розвиваються поступово, тому на ранніх стадіях часто залишаються непоміченими. Без лікування хвороба прогресує, знижується гострота зору, а щоденні прості завдання (читання, водіння, шиття) стають нездійсненними.

Як бачать люди з катарактою?

Люди з катарактою часто описують свій зір як “туман” або “пелену” перед очима. Загальні симптоми катаракти такі:

  • затуманений зір;
  • втрата яскравості кольорів;
  • часта зміна окулярів на сильніші;
  • неможливість бачити, читати, писати за умов зниженої освітленості;
  • гіперчутливість до світла.

Лікування катаракти дозволяє відновити зір та усунути ці неприємні симптоми.

Чи можна вилікувати катаракту?

Катаракту лікують краплями чи іншими медикаментозними засобами. Але остаточно катаракту можна вилікувати лише хірургічним шляхом. Операція при катаракті полягає в тому, що помутнілий кришталик видаляють і замінюють його на штучну лінзу (ІОЛ). Ця процедура вважається безпечною та високоефективною, повертаючи зір на довгі роки. А при правильному виборі ІОЛ показники зору стають навіть кращими, виправляючи далекозорість і короткозорість.

Іноді може розвиватися повторна катаракта після заміни кришталика, але це не зовсім так. Мутніє вже не сам кришталик, а лише задня капсула, тому повторна заміна кришталика не потрібна. Патологія лікується іншим шляхом.

Глаукома

Глаукома – це захворювання, пов’язане з порушенням гідродинаміки всередині ока, що найчастіше характеризується підвищеним внутрішньоочним тиском. Якщо хворобу не лікувати, вона може призвести до повної сліпоти. Глаукома часто розвивається непомітно, тому її називають “злодієм, що тихо краде зір”. Лікування глаукоми спрямоване на зниження внутрішньоочного тиску за допомогою проведення операції – непроникної глибокої склеротомії.

Як бачать люди із глаукомою?

На ранніх стадіях захворювання може не проявлятися, але з прогресуванням з’являються такі симптоми глаукоми:

  • зниження зору;
  • райдужні ореоли навколо яскравих джерел світла;
  • відчуття тиску в очах.

Одним із характерних симптомів глаукоми є тунельний зір — втрата периферійного (бічного) зору, коли навколишній світ наче звужується. У важких випадках зір стає обмеженим лише центральною зоною, що суттєво ускладнює повсякденне життя.

Чи можна вилікувати глаукому?

Коли хвороба заганяє в глухий кут, пацієнти запитують чи виліковна глаукома? На жаль, повністю повернути зір при глаукомі неможливо, адже вона ушкоджує зоровий нерв. Але якщо вчасно помітити симптоми, звернутися до лікаря та провести операцію, то можна запобігти подальшому ушкодженню зорового нерва.

Краплі при глаукомі допомагають контролювати тиск та підбираються в індивідуальному порядку. Рання діагностика та регулярне застосування призначених препаратів — ключ до збереження зору.

Короткозорість і далекозорість

Короткозорість (міопія) і далекозорість (гіперметропія) — це порушення рефракції ока, при яких світлові промені неправильно фокусуються на сітківці. При короткозорості людина добре бачить поблизу, але має труднощі з фокусуванням на віддалених об’єктах. При далекозорості, навпаки, складно бачити предмети зблизька.

Ці стани можуть бути вродженими або розвиваються із віком. Лікування короткозорості та далекозорості включає регулярну перевірку гостроти зору. Це дозволяє вчасно відстежувати зниження зорових функцій та підбирати ефективні методи корекції.

Як бачать люди з короткозорістю та далекозорістю

Люди з короткозорістю бачать віддалені об’єкти розмитими, а поблизу – чіткими. Це може викликати проблеми при керуванні авто, перегляді телевізора, навчанні. При далекозорості читання, робота за комп’ютером або інші дії, при яких потрібно дивитися на близькі відстані, стають недоступними.

Загальними симптомами є втома очей, головний біль і потреба мружитися для кращого фокусування. Регулярна перевірка зору допомагає виявити та провести лікування далекозорості та короткозорості своєчасно.

Чи можна вилікувати короткозорість і далекозорість?

Короткозорість і далекозорість можна успішно коригувати за допомогою контактних лінз або окулярів. Це найбільш простий, ефективний та доступний метод корекції зору. Але підбирати окуляри та лінзи важливо разом із офтальмологом після повного обстеження очей та постановки вірного діагнозу. Адже погіршення зору можуть давати й інші патології, наприклад, пресбіопія або вікова макулодистрофія сітківки.

Якщо у вас виникли проблеми із зором, записуйтесь на прийом. Якісна перевірка зору, своєчасна корекція далекозорості та короткозорості, а також лікування глаукоми та катаракти допомагають зберегти здоров’я очей та запобігти ускладненням.

Призначені теги

Рейтинг статті

Автор статтi

Кифоренко Ганна Віталіївна

Лікар-офтальмолог. Стаж роботи: 2 роки

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.