Планування операції з видалення катаракти: як все організовано

Після розрахунку (підбору) кришталика на спеціальному офтальмологічному обладнанні (оптичний або ультразвуковий біометр) та обговорення з Вашим лікарем усіх питань щодо операціїї катаракти, вибору оптимального варіанту штучної лінзи, яка підійде саме Вам, розпочинається етап підготовки. Планується зручна для пацієнта дата оперативного втручання.

Перед операцією Вам необхідно буде провести низку стандартних аналізів та досліджень, а також обстежитись у фахівців, перелік яких Вам надасть лікар, а саме:

  • Загальний аналіз крові (ЗАК) та сечі (ЗАС);
  • Глюкоза крові;
  • Реакція Васермана (аналіз на сифіліс):
  • Рентгенографія органів грудної клітини ( або флюорограмма чи комп’ютерна томографія (КТ));
  • Електрокардіограма (ЕКГ);
  • Консультація отоларинголога;
  • Консультація терапевта або сімейного лікаря.

Інколи, за необхідності, терапевт або сімейний лікар, можуть Вам призначити додаткові аналізи, обстеження чи консультації інших спеціалістів (наприклад: ендокринолога, кардіолога).

Зазвичай дане обстеження займає не більше двох днів. Після того, як Ви отримаєте усі результати, обов’язково проводяться алергопроби на ряд препаратів, які будуть використані під час операції (обов’язково повідомити лікаря, якщо раніше у Вас траплялася алергічна реакція на будь-які медичні препарати). Також Вас проконсультує висококваліфікований анестезіолог для оцінки соматичного стану та факторів, які можуть повпливати на хід офтальмологічної операції з приводу катаракти. Отримується згода пацієнта на проведення оперативного втручання на оці, при можливості інформуються також його родичі про можливі ускладнення та перебіг інтра- та післяопераційного періодів.

В день операції Ви прибуваєте у клініку зранку, натщесерце, виконуючи рекомендації та призначення, які рекомендував лікар-офтальмолог, терапевт, анестезіолог. В око, яке підлягає втручанню закапуються краплі, задля розширення зіниці і кращого оперативного доступу.

Операція (факоемульсифікація) проводиться без загального наркозу, під місцевою (крапельною) анестезією, що дозволяє без загрози загальному стану робити операцію літнім пацієнтам. Всі процедури проводяться з використанням сучасного імпортного офтальмологічного обладнання, провідних світових виробників. Заміна кришталика виконується в асептичних умовах за допомогою стерильного, одноразового інструментарію виробництва США та Німеччини, на базі операційного блоку, в комфортних для пацієнта і персоналу умовах. На сьогоднішній день даний метод проведення операції є найбільш ефективним і малотравматичним способом хірургічного лікування катаракти. Усі маніпуляції проводяться через мікророзрізи, які самогерметизуються (2,0-2,75 мм), що зазвичай не потребує накладення швів після завершення втручання.  В око вводяться спеціальні віскоеластичні рідини для захисту рогівки (передньої оболонки ока) та підтримки звичного об’єму ока, мідріазу та внутрішньоочного тиску. Всі процедури проводяться на офтальмологічному мікроскопі Zeiss (Німеччина) із спеціальним захисним фільтром для зменшення фотостресу сітківки та більшого комфорту пацієнта. Після видалення каламутного кришталика при допомозі спеціальної ультразвукової факоголки та факоемульсифікатора, відповідною інжекторною системою всередину ока вводиться гнучка («м‘яка») штучна інтраокулярна лінза (ІОЛ), яка розправляється в капсулярному мішку, проводиться її центрація або ротація для досягнення необхідного положення у випадку імплантації торичної (для корекції астигматизму) ІОЛ. Завершується операція закапуванням антибактеріальних та протизапальних крапель та накладанням монокулярної стерильної пов’язки. Через 5-10 хвилин після операції Ви вирушаєте додому (за необхідності або за бажанням пацієнта, можна залишитися під стаціонарним наглядом).

На наступний день пов’язку знімає лікар, капає краплі та проводить післяопераційний огляд, як правило у цей день вже відмічається позитивний результат та покращення зору (можуть відчуватися затуманеність, відчуття стороннього тіла, почервоніння). Проте остаточно оцінити гостроту зору, отриману після операції з приводу катаракти, можна після недовготривалого періоду реабілітації, в тому числі закапування антибактеріальних та протизапальних крапель, тривалість якого залежить в тому числі від щільності ядра кришталика та стану рогівки і циннових звʼязок.  В деяких випадках, після проведення операції по заміні кришталика, для більш чіткого зору для близі, та інколи, для далі, Вам можуть знадобитися окуляри. За необхідності наші лікарі Вам їх підберуть та порекомендуються оптимальний варіант лінз для додаткової корекції окулярами.

Ціна операції залежить від обраної вами штучної інтраокулярної лінзи, які відрізняються за своєю структурою та матеріалом (гідрофобний, гідрофільний акрил), наявності «жовтого» фільтра (для додаткового захисту сітківки від фіолетового спектру світла), а також функціями (монофокальні, мультифокальні, з проміжним зором), та підбираються індивідуально в залежность від стану ока, передопераційного рогівкового астигматизму, супутньої очної патології та рефракційного результату, який хоче отримати пацієнт, задля найкращої якості зору після оперативного втручання.

Призначені теги

Рейтинг статті

Автор статтi

Душенчук Тарас Володимирович

Лікар-офтальмолог вищої категорії, офтальмохірург. Стаж роботи: 24 роки

Записатися на прийом

Напишіть нам і ми з вами зв'яжемося

Не гайте часу!

Записуйтеся на консультацію
в один клік, ми передзвонимо!

This site is registered on wpml.org as a development site.